Sprzętowo-programowa platforma zarządzania bezpieczeństwem pożarowym z oprogramowaniem klasy PSIM

0%

autorskiego oprogramowania produkowanego w Polsce

0

zintegrowanych systemów

Kompletny
system integrujący
z certyfikacją
CNBOP-PIB
SSP

ARGUS RV-C jest certyfikowanym przez CNBOP-PIB systemem integrującym z rodziny ARGUS (zobacz dokumenty certyfikujące). Stosujemy go w obiektach, w których wymagane jest sterowanie urządzeniami i instalacjami ochrony przeciwpożarowej.

Jest to sprzętowo-programowa platforma zarządzania bezpieczeństwem pożarowym z oprogramowaniem klasy PSIM. Gwarantuje szybką i niezawodną identyfikację oraz wizualizację zagrożeń i alarmów pożarowych. Wspomaga prowadzenie akcji gaśniczej i ewakuacyjnej oraz nadzoruje działanie systemów i urządzeń przeznaczonych do zapewnienia bezpieczeństwa ludzi w razie pożaru.

System jest kompletny, tzn. że jego elementy pozwalają na budowanie zintegrowanych systemów zarządzania bezpieczeństwem pożarowym bez potrzeby stosowania dodatkowych urządzeń nie posiadających certyfikacji (np. serwerów, switchy, itp.).

Zapytaj o integrację urządzeń ppoż.jpg
Świadectwo
dopuszczenia
CNBOP-PIB
logo CNBOP-PIB

Świadectwo dopuszczenia CNBOP-PIB obejmuje zabudowy podstawowych urządzeń ARGUS RV-C, które wyposażone są w elementy zasilające, komunikacyjne i zabezpieczające:

  • szafę serwera SO-5S z oprogramowaniem Argus RV pracującym pod systemem operacyjnym Windows Server 2016 lub wyższym, zobacz zdjęcie
  • szafki terminala operatorskiego TO-1S z ekranem dotykowym 15”, 17” lub 19” i z oprogramowaniem klienta aplikacji wizualizacyjnej Argus RV pracującym pod systemem operacyjnym Windows 10 lub wyższym, zobacz zdjęcie
  • szafkę koncentratora interfejsów SO-55B-KSP z oprogramowaniem pracującym pod systemem Linux, w której można opcjonalnie zainstalować do 8 modułów wejść/wyjść dwustanowych serii DCM-100, zobacz zdjęcie
  • szafki modułów wejść/wyjść dwustanowych serii DCM-100, zobacz zdjęcie
  • szafkę przełącznika sieciowego SW-1S, zobacz zdjęcie

Zdjęcia urządzeń ARGUS RV-C wraz z opisami znajdują się w zakładce Dla profesjonalistów.

Zobacz schemat podstawowej oraz rozbudowanej architektury systemu ARGUS RV-C

Efekt pracy
polskich inżynierów
i programistów

System ARGUS RV-C jest produktem wyłącznie polskich inżynierów i programistów. Został opracowany i jest rozwijany na bazie zaawansowanych rozwiązań platformy sprzętowo‑programowej systemu sterowania i nadzoru SYNDIS RV firmy Mikronika.

Rozwiązania te są powszechnie wykorzystywane w rozległych sieciach elektroenergetycznych na terenie całego kraju oraz zostały sprawdzone w czasie wieloletniego użytkowania. Gwarantuje to dużą pewność i stabilność działania systemu.

Cechy wyróżniajace systemu ARGUS RV-C:

  • odznacza się rozbudowanymi mechanizmami ochrony komunikacji, bezpieczeństwa cyfrowego i programowej autokontroli,
  • pracuje w czasie rzeczywistym z rozdzielczością do 1 ms,
  • charakteryzuje się brakiem ograniczeń dla ilości nadzorowanych sygnałów i urządzeń,
  • dostęp do kodów źródłowych oprogramowania pozwala na dostosowanie go do indywidualnych wymagań związanych z danym obiektem.
Sterowanie
urządzeniami ochrony
przeciwpożarowej
ARGUS RV-C integra2

System ARGUS RV-C może integrować i sterować urządzeniami przeciwpożarowymi na dwa sposoby:

  • programowo, po udostępnionych przez producentów protokołach komunikacyjnych na interfejsach sieciowych lub transmisji szeregowej,
  • „twardo-drutowo” poprzez sygnały na wejściach/wyjściach dwustanowych.

Ponieważ oprogramowanie ARGUS RV-C posiada wszystkie cechy oraz pełną funkcjonalność ARGUS RV, może równocześnie integrować wszystkie pozostałe systemy zabezpieczeń technicznych obiektów, jak telewizja dozorowa (CCTV), system kontroli dostępu (SKD) czy system sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN).

Czytaj więcej > Programowe i "twardo-drutowe" sposoby integracji i sterowania urządzeniami przeciwpożarowymi

Maksymalne
bezpieczeństwo
cyfrowe
Koncentrator SO-55B-KSP

System ARGUS RV-C posiada zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa cyfrowego ograniczające do minimum możliwość ingerencji z zewnątrz.

Zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa cyfrowego obejmują w szczególności:

  • szyfrowanie,
  • ograniczanie możliwości ataku (hardening),
  • wielowarstwową strukturę zabezpieczeń oraz weryfikację (walidację) certyfikatów bezpieczeństwa.

Ważnym elementem bezpieczeństwa systemu jest ochrona przesyłanych danych. Komunikacja systemowa bazuje na bezpiecznych protokołach DNP3 i IEC-104 z szyfrowaniem przy wykorzystaniu standardu protokołu TLS.

Dodatkowe zabezpieczenia na wypadek awarii części systemu, tworzone w formie kopii zapasowych, powodują, że jest to jeden z systemów najmniej podatnych na utratę danych.

Ważnym elementem systemu ARGUS RV-C jest koncentrator SO-55B-KSP (zdjęcie z opisem), który jest specjalizowanym modułowym sterownikiem przemysłowym z oprogramowaniem pracującym pod systemem Linux.

Poznaj szczegóły  >   koncentrator SO-55B-KSP

 

Rozwiązania „Cyber security”

Rozwiązania „Cyber security” w koncentratorze są oparte na rekomendacjach ENISA, NIST, BDEW, BlueCrypt, a implementacja bezpieczeństwa jest zgodna z PN-EN 62351, IEEE P1686, PN‑ISO/IEC 27001, BDEW White Paper „Requirement for Secure Control and Telecommunication Systems". Do zapewnienia bezpieczeństwa serwerów i stacji roboczych wykorzystywane są mechanizmy ochrony dostępne w systemie operacyjnym Windows.

Zarządzanie uprawnieniami operatorów

Zarządzanie uprawnieniami operatorów stanowi jeden z elementów decydujących o bezpieczeństwie systemu.

Funkcje oprogramowania ARGUS RV-C dostępne są po uprzednim zalogowaniu się operatora (podaniu unikatowego identyfikatora i hasła). Dostępność poszczególnych funkcji uwarunkowana jest posiadaniem odrębnych uprawnień nadawanych przez administratora systemu. W celu ograniczenia możliwości manipulacji przez osoby nieuprawnione, system posiada wbudowane funkcje wymuszania okresowej zmiany hasła z zachowaniem reguł tworzenia haseł – minimalnej długości.

Wszystkie działania operatorów rejestrowane są w dzienniku zdarzeń, dzięki czemu zapewniona jest pełna rozliczalność obsługi systemu. Dodatkowym elementem tej rozliczalności jest unikatowy mechanizm przekazywania zmiany pomiędzy operatorami, z rejestracją i wizualizacją stanu systemu w momencie przekazania.

Przeczytaj: 13 cech wyróżniających systemu ARGUS RV-C

Cenimy prywatność użytkowników

Używamy plików cookies, żeby ułatwić korzystanie z naszej strony internetowej, utrzymać sesję użytkownika po zalogowaniu i określić profil użykownika w celu wyświetlania dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij Akceptuj, jeśli nie Odrzuć.