Najnowsza wersja oprogramowania ARGUS PSIM do zarządzania bezpieczeństwem obiektów

0%

autorskiego oprogramowania produkowanego w Polsce

0

zintegrowanych systemów

Platforma PSIM
z zintegrowanym
systemem
antydronowym

ARGUS 2.0 to najnowsza wersja oprogramowania klasy PSIM z grupy ARGUS. Służy do zarządzania bezpieczeństwem obiektów poprzez nadzór i sterowanie zintegrowanymi systemami zabezpieczeń technicznych. ARGUS 2.0 wyposażony jest w moduł wykrywania i neutralizacji BSP (bezzałogowe statki powietrzne) – tzw. system antydronowy.

Platforma gromadzi, przetwarza i prezentuje na żądanie dane spływające z wielu urządzeń należących do systemów: SSWiN, VSS (CCTV), SKD, SSP, BMS czy SCADA. Wszystkie dane prezentowane są na wielopoziomowych mapach graficznego interfejsu użytkownika. Stany każdego z elementów przechowywane są w bazie danych wraz z historią. Argus 2.0 przetwarza informacje równolegle spływające z systemów zabezpieczeń technicznych, zapewniając szybkie działanie.

Platforma programowa ARGUS 2.0 jest w całości produkowana w Polsce.

ARGUS 2.0 – dla jakich obiektów

Obiekty3

System ARGUS 2.0, dzięki hierarchicznej konstrukcji, jest optymalnym rozwiązaniem dla centrów zarządzania bezpieczeństwem, które nadzorują systemy zabezpieczeń technicznych wielu rozproszonych obiektów zlokalizowanych na dużych obszarach.

Może zarządzać bezpieczeństwem mniejszych, pojedynczych obiektów (terenem i budynkami). Jest też idealnym rozwiązaniem do zabezpieczenia małych i średnich firm, które cenią sobie bezpieczeństwo i prostotę zarządzania systemem ochrony technicznej.

Oprogramowanie ARGUS 2.0 jest w pełni zgodne z wymaganiami Normy Obronnej NO 04-A004:2016 (systemy alarmowe), co oznacza, że może być stosowane do integracji systemów zabezpieczeń technicznych obiektów militarnych.

ZOBACZ FILM.jpg

Komfort pracy z nowoczesnym interfejsem

ARGUS2.0

W systemie ARGUS 2.0 zastosowano nowoczesny interfejs graficzny, charakteryzujący się udoskonaloną ergonomią. Aplikację wyróżnia ciemny motyw kolorów, co w znaczny sposób podnosi komfort pracy.

Uproszczone zarządzanie systemem, może być prowadzone w całości przez administratora. Operator systemu, w momencie wykrycia zagrożenia przez system, zostaje o tym poinformowany odpowiednim wpisem do dziennika, sygnałem dźwiękowym oraz oznaczeniem na mapie.

Niezwykle istotne dla prawidłowej obsługi zdarzeń alarmowych są procedury automatyczne, które w intuicyjny sposób prowadzą operatora przez zaprogramowane wcześniej kroki. Wykorzystanie procedur daje pewność prawidłowego działania operatora nawet w wyjątkowo stresujących sytuacjach.

System zbudowano w oparciu o moduły, które można dowolnie aktywować dla konkretnego użytkownika. Dodatkowo każdemu operatorowi można przypisać zbiór sygnałów, które ma nadzorować. Nadzór nad całym systemem SOT można podzielić według typu i przypisać każdy typ do jednego z operatorów lub można podzielić go według lokalizacji np. obszarami.

Aplikacja wieloplatformowa

Aplikacja ARGUS 2.0 została napisana w całości przez polskich inżynierów, przy pomocy Microsoft ASP.NET Core. Zastosowanie takiej technologii pozwoliło na zbudowanie aplikacji wieloplatformowej, obsługiwanej zarówno w przeglądarce internetowej, jak i aplikacji typu desktop.

Aplikacje typu desktop oraz przeglądarkowa wyglądają identycznie, dlatego nie ma rozbieżności w sterowaniu i zarządzaniu nimi.

Technologia Microsoft ASP.NET Core zapewnia wysokie bezpieczeństwo transmisji danych i zabezpiecza przed ich utratą. Pozwala na błyskawiczne działanie w momencie wystąpienia zagrożenia.

System bazodanowy

System pracuje w oparciu o bazę danych PostgreSQL, w przypadku której można uruchomić mechanizmy wysokiej dostępności. ARGUS 2.0 posiada automatyczne mechanizmy uruchamiane w przypadku uszkodzenia lub utraty komunikacji. Mechanizmy są w pełni skalowalne – można dodawać kolejne instancje bazy i serwera w celu zwiększenia bezpieczeństwa systemu przed uszkodzeniami.

Zastosowane mechanizmy redundancji baz danych powodują, że w momencie utraty komunikacji z serwerem centralnym system przełącza się na jeden z serwerów zapasowych.

Uruchomienie na maszynie wirtualnej lub na serwerze

Aplikację ARGUS 2.0 można uruchomić zarówno na maszynie wirtualnej, jak i na rzeczywistym serwerze. ARGUS oparty jest na strukturze klient-serwer, a cała aplikacja dzieli się na serwer aplikacji ARGUS 2.0 uruchamiany jako usługa na serwerze oraz klient, który może zostać zainstalowany na systemach: Windows, Linux i macOS, jako aplikacja typu desktop lub uruchomiona w przeglądarce.

Dane przechowywane są centralnie w aplikacji serwerowej i na żądanie mogą być udostępniane klientowi.

Nie ma możliwości podszycia się pod oprogramowanie ARGUS 2.0, ponieważ dane są udostępniane stacjom, które wcześniej przeszły autoryzację i otrzymały specjalny token komunikacyjny.

Nieograniczone możliwości rozbudowy zintegrowanych systemów zabezpieczeń technicznych

Wdrożenie oprogramowania integrującego ARGUS PSIM wersja 2.0 umożliwia rozbudowę zintegrowanych systemów zabezpieczeń technicznych o kolejne urządzenia, takie jak agregaty, przełączniki sieciowe, koncentratory interfejsów czy kolejne urządzenia niezależne, jak kamery do pomiaru temperatury ciała.

Wdrożenie umożliwia też rozbudowę o następne systemy zabezpieczeń, obiekty i dodatkową liczbę użytkowników obsługujących system.

ARGUS CCTV - pomocny
moduł systemu
ARGUS 2.0

Moduł ARGUS CCTV umożliwia zaawansowane sterowanie sygnałami z kamer przemysłowych. Sterowanie odbywa się bezpośrednio z interfejsu użytkownika.

Moduł pozwala też między innymi na wyświetlanie obrazów na wielu monitorach, śledzenie sytuacji alarmowych, odtwarzanie zdarzeń czy tworzenie kopii zapasowych.

Funkcje oprogramowania ARGUS

argus-avatar

ARGUS PSIM wersja 2.0 posiada takie funkcje jak:

  • wielopoziomowe logowanie do systemu,
  • reprezentacja graficzna stanów integrowanych systemów i urządzeń,
  • wielopoziomowe grafiki wektorowe,
  • dziennik zdarzeń systemowych i obiektowych,
  • wykresy,
  • harmonogramy,
  • procedury,
  • terminarze,
  • stan ikon,
  • panel administratora i operatora,
  • modułowość,
  • moduł wykrywania i neutralizacji BSP (moduł antydronowy),
  • wyświetlanie strumieni systemów VSS/CCTV (moduł CCTV).

Sprawdź, jak ARGUS 2.0 zabezpiecza obiekty.

ARGUS-sprawdz.jpg

System antydronowy
- moduł wykrywania
i neutralizacji BSP

dronecoming
  • Dzięki pełnej integracji systemu antydronowego z platformą ARGUS klasy PSIM, operator może równocześnie korzystać z jednego systemu integrującego również inne systemy bezpieczeństwa działające na terenie obiektu, jak kontrola dostępu, system przeciwpożarowy, telewizja dozorowa czy system włamania i napadu z ochroną perymetryczną.
  • Moduł systemu antydronowego w platformie ARGUS działa w oparciu o podkład graficzny w postaci mapy wektorowej. Na mapie widoczne są wszystkie elementy systemu zgodnie ze współrzędnymi geograficznymi.
  • W skład systemu, w zależności od rodzaju i klasy obiektu, mogą wchodzić: radary krótkiego i dalekiego zasięgu, detektory RF działające w różnych częstotliwościach, sensory akustyczne, zespoły kamer na precyzyjnych obrotnicach, urządzenia zagłuszające.
  • W zespole kamer mogą znaleźć się kamery światła widzialnego  oraz kamery termowizyjne niechłodzone lub chłodzone.
  • Oprogramowanie łączy wszystkie sygnały z poszczególnych elementów systemu, a następnie wizualizuje BSP (dron) na mapie.
  • Do każdego wizualizowanego bezzałogowego statku powietrznego przyporządkowywane są jego parametry takie jak protokół komunikacyjny, długość i szerokość geograficzna, wysokość lotu, prędkość poruszania. Na mapie wyrysowywana jest również trasa poruszania się obiektu.
  • System pozwala na wstępną, automatyczną selekcję obiektów, co pozwala na eliminację niepożądanych obiektów latających wykrytych przez system (ptaki, samoloty).
  • System umożliwia stworzenie wielu stref ochrony - od najdalszej, informującej tylko, że statek powietrzny porusza się w okolicy obszaru chronionego, do najbliższej, gdzie bezpieczeństwo obiektu jest zagrożone - w takiej sytuacji system może zareagować automatycznie włączając zagłuszanie fal radiowych w wybranych częstotliwościach oraz GPS/GLONASS lub operator systemu może wyzwolić zagłuszanie ręcznie. System umożliwia włączanie i wyłączanie poszczególnych zakresów zagłuszania. Dodatkowo system potrafi śledzić obiekt latający przy pomocy kamery dalekiego zasięgu.
  • Wszystkie dowody nielegalnego patrolu powietrznego obiektu są zapisywanie w dzienniku zdarzeń oraz, po analizie, zapisywane na dysku i przechowywane przez określony czas. Na żądanie można odtworzyć nagrany materiał oraz trasę poruszania się obiektu.

Moduł ARGUS CONTROL – element systemu nadzorującego szafy lub skrzynki teletechniczne

  • Moduł ARGUS CONTROL MB-POE-1000 jest podstawowym elementem systemu nadzorującego szafy lub skrzynki teletechniczne. Małe wymiary urządzenia powodują, że może zostać zainstalowany w dowolnej szafie lub skrzynce.
  • Wykorzystuje protokół REST API do komunikacji z systemem integrującym np.: ARGUS 2.0 lub ARGUS RV.
  • Posiada wbudowany serwis przeglądarkowy, który umożliwia zdalny podgląd stanu urządzenia oraz jego konfigurację.
  • Wyposażony w magistralę RS485 pozwala rozszerzyć swoje funkcjonalności o dodatkowe moduły.
  • Może być zasilany przy pomocy POE lub z zewnętrznego zasilacza 48VDC.
  • Urządzenie zostało wyposażone w 8 wejść parametryzowanych, które pozwalają na podłączenie czujnika typu PIR lub kontaktronów. Dodatkowo posiada dwa przekaźniki pozwalające na zdalne wysterowanie dowolnego urządzenia.
  • Urządzenie zostało wyposażone w port komunikacyjny 1-wire do podłączenia czujnika temperatury i wilgotności np.: DHT22. Z urządzenia można zasilić również urządzenia peryferyjne przy pomocy wyjścia 12 VDC.

ARGUS RV - wcześniejsza wersja systemu

ARGUS RV to wcześniejsza wersja naszego wysokowydajnego systemu klasy PSIM do integracji systemów zabezpieczeń technicznych obiektów dużych oraz rozproszonych. System rozwijamy od 2000 roku.

ARGUS RV-C - poprzednia wersja systemu PSIM firmy TELBUD SA
Cenimy prywatność użytkowników

Używamy plików cookies, żeby ułatwić korzystanie z naszej strony internetowej, utrzymać sesję użytkownika po zalogowaniu i określić profil użykownika w celu wyświetlania dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij Akceptuj, jeśli nie Odrzuć.