ARGUS

ARGUS RV jest profesjonalnym systemem nadzoru i sterowania klasy PSIM (Physical Security Information Management), pozwalającym na integrację, wizualizację i sterowanie w jednej platformie sprzętowo-programowej wielu różnych instalacji ochrony technicznej, automatyki, energetyki itp.

System jest dedykowany szczególności do kompleksowego zarządzania bezpieczeństwem obiektów oraz może pełnić równocześnie funkcje SCADA dla automatyki przemysłowej i budynkowej BMS (Building Management System).

Ogromne możliwości funkcjonalne i konfiguracyjne oraz szybkość działania i niezawodność systemu pozwalają na zastosowanie go w dużych i rozproszonych obiektach o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej i obronności kraju, wymagających bezkompromisowych rozwiązań w zakresie ochrony ludzi i mienia.

System może być wykorzystywany między innymi w budynkach, w obiektach przemysłowych i energetyki, bazach magazynowych, obiektach komunikacyjnych, w rozległych kompleksach wojskowych itp.

Certyfikowane przez CNBOP-PIB urządzenia i oprogramowanie systemu ARGUS RV mają zastosowanie w obiektach, w których wymagane jest sterowanie urządzeniami i instalacjami ochrony przeciwpożarowej z poziomu centralnego systemu zarządzającego.

Wdrożenie platformy ARGUS RV zapewnia praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy bez konieczności rozszerzania licencji, a dostęp do kodów źródłowych oprogramowania daje możliwość szybkiego przystosowania funkcjonalności systemu do indywidualnych wymagań użytkowników.

Grafika wektorowa, obsługa map cyfrowych z wykorzystaniem współrzędnych GPS, pełna integracja z systemami monitoringu wizyjnego, zaawansowane mechanizmy wspomagania operatora w zakresie obsługi procedur bezpieczeństwa dla poszczególnych zdarzeń alarmowych, w tym realizacji scenariuszy pożarowych, możliwość integracji z systemami łączności i lokalizacji służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obiektów oraz wiele innych funkcji systemu ARGUS RV, dają użytkownikom bardzo silne i kompleksowe narzędzia, gwarantujące nie tylko szybką i niezawodną identyfikację zagrożeń i sytuacji alarmowych na nadzorowanych obiektach, ale również wspomaganie zarządzania wszystkimi działaniami w celu ich neutralizacji.

Dostępne wersje:

Ta strona używa ciasteczek zgodnie z polityką prywatności.